středa 6. února 2013

CELOZRNNÁ ŽEMLOVKA S TVAROHEM A MERUŇKAMI

Přiznávám se dobrovolně, tento recept jsem tak trochu "obšlehla" z blogu mé nejlepší kamarádky. Když ono by ale bylo škoda se o něj s vámi nepodělit a nepřidat ho do mého zásobníku receptů na mém blogu. Navíc mnohé z vás zaujala právě fotka žemlovky, kterou jsem přidávala v předchozí rekapitulaci za minulý týden. Originál recept tedy najdete tady: http://fitturtle.blogspot.cz/2012/05/merunkova-zemlovka.html A v mém podání můžete číst níže ;)


Budete potřebovat:
150g celozrnného chleba
250g tvarohu
2 vejce
150g meruněk
75ml mléka
20g medu
20g mandlí (nebo jiných oříšků)
kousek másla na vymazání zapékací misky
Postup přípravy:
Připravíme si menší zapékací misku, kterou vymažeme kouskem másla nebo olejem. Vajíčka rozmícháme s mlékem a asi lžící medu. Do nich pak namáčíme plátky celozrnného chleba. Polovinu chleba naskládáme na dno zapékací mísy. Poté přidáme polovinu nakrájených meruněk, na ně tvaroh smíchaný se lžící medu (popřípadě můžete přilít trochu šťávy z meruněk, pokud používáte kompotované) a na tvaroh zbytek meruněk. Následuje vsrtva zbytku namočeného chleba. Celou žemlovku nakonec posypeme posekanými ořechy a pečeme cca 30 minut při 180 stupních :)

Energetické hodnoty:
      na celou žemlovku 
 • 4336Kj (1032Kcal)
 • 62g bílkovin
 • 128g sacharidů
 • 27g tuků 

Tuto žemlovku jsem si dala minulý týden na oběd - po opravdu dlouhé době jsem tak měla oběd na sladko :) A moc jsem si pochutnala. Zdá se mi dokonce lepší než klasika s jablky. Snědla jsem polovinu a druhou snědla mamka, takže jí evidentně tato zdravá verze taky chutnala :)

3 komentáře:

 1. Mám jeden dotaz, ten chleba, ze kterého jsi žemlovku dělala je opravdu celozrnný? Mě se na pohled vůbec nezdá. Celozrnné chleby, které si kupuju já jsou totiž takové hutné a těžké a s tímhle se tedy vůbec nedají srovnat (a žemlovku z nich si tedy představit nedokážu).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem ji dělala hodně dávno, takže si vážně nevybavím, jaký chleba to přesně byl :) Ale je možné, že nebyl úplně celozrnný, taky je mi dnes jasné, že celoznný chléb vypadá jinak :) Ale třeba v kauflandu či lidlu mají slunečnicovo-žitné chleby a z nich si tu žemlovku předstvit umím.

   Vymazat

Moc děkuji za všechny komentáře :) Odpovídám na ně tady na blogu ;)